Orbán, és az emberek pénze
2010.10.14. 12:26
Forrás: Index
Egyszer már megvolt a magam orbánellenes kirohanása, még régebben, amikor bejelentették a nyugdíjpénztárak államosítását. Most újra ez jön, ezért a Vezér könnyes rajongói kérem gyorsan nyomjanak egy Alt+F4-et.
Ne, ne, nyugi, megvárom.
Köszi.
Szóval, amit most bejelentett a Viktor, hát az nem a karácsonyfa alá való, hanem egy "rossz viccek" gyűjteménybe. Az érzés, ami most átjár, ismerős lehet mindenkinek. Olyan ez, mint amikor valaki mond egy nyilvánvaló blődséget, amit meghallva először felnevetsz, majd a másik szemébe nézve a torkodra fagy a gúnykacaj, mert rádöbbensz: igen, ezt a baromságot halálosan komolyan gondolta.
És ezután nem tudsz mit lépni, állsz tanácstalanul, mint a pöcsével játszó óvodás, mert tudod, hogy mondhatsz akármit, ezek a barmok ezt most meg fogják lépni.
A Viktor mely intézkedési válthatták ki belőlem ezt az érzést?
Ezek ni: jön a telekom, az energetikai adó, és a kereskedelmi adó. Bazmeg, ez így, hárman párban, és még mellé jön a ppp-s szerződések felülvizsgálata (ezzel, hozzátenném, egyetértek, ezért nem is beszélnék róla többet, a Vezér fikázására ültem most le, nem dícséretére) és a nyugdíjpénztárak államosítása (ismét).
Ugyanis Orbánnak van egy súlyos vesszőparipája. Az, hogy a válságot, meg az államadósságot ne az emberek fizessék ki, hanem valaki más. Viszont ezzel csak az a probléma, hogy az embereknek van egyedül pénze, a hörcsögöknek, a varjaknak, meg a fikuszoknak nincs. Kifizetni valamit csak az emberek tudnak, más nem.
És erre jöhet az éljenzés, hogy jeeeee, a Vezér mégis talált rá módot, hogy ne az emberek fizessenek, méghozzá úgy, hogy a cégeket adóztatja meg. Azokat a nagy gonoszakat, akik különbenis szégyelljék magukat, mert gazdagok mernek lenni.
Csak az a súlyos probléma itt, hogy ezek a cégek is emberekből állnak, és a cégek szolgáltatásait is emberek veszik igénybe. Magyarul a közember fogja kifizetni a cégek adóit, a szolgáltatások árába építve. Mert a profitkiesést valahogy pótolni kell. Meg mit fog csinálni a cég, ha elmegy a profitja egy hányada adóra? Egyszerű: nem ruház be, nem létesít új munkahelyet, vagy éppenséggel kirúg már meglévő alkalmazottakat, akik aztán valószínűleg nem csillogó szemmel dícsérnék ezért a Vezért.
Orbán ezt a folyamatot így kommentálta: „eddig azoktól kértünk, akiknek nem volt profitjuk, ezért belátható, hogy méltányos, most azoktól kérünk, akiknek van.”
Úristen, hogy lehet ilyen gyönyörűen hülyének nézni a választópolgárt. Ennek az embernek van stílusa, az biztos. Gyönyörűen be tudja csomagolni a lehúzásunkat.
Most pedig nézzük meg sorjában, hogy mi a bajom ezekkel az új adókkal egyenként:
- Telekom adó: a telekom multikat húzza le. Gondolom az a mentalitás itt is, hogy a rohadt külföldi multi fizesse meg az országban tartózkodása árát, vagy takarodjon. De reméljük nem takarodik, mert akkor nem tudunk mit mondani a sok munkanélkülinek. Arról nem is beszélve, hogy meg vagyok elégedve a telefon-előfizetésem percdíjaival, nem akarok többet fizetni.
- Energetikai adó. Hogy mi is ez? Hát egy Robin Hood adó reloaded! Emlékszünk még Gyurcsány vesszőparipájára, az adóról, ami elvileg elvesz a gazdagoktól, és ad a szegényekben, gyakorlatban viszont elvett a szegények egyik csoportjától, és odaadta a szegények egy másik csoportjának? Igen, újra az, csak ezúttal a kormány nyeli le a pénzt. És ne feledjük, hogy a Fidesz ez ellen 2008 októberében még kézzel-lábbal tiltakozott. Persze, itt az energiaárak be vannak fagyasztva, szóval nem lehet a fogyasztókra terhelni az adót.
Elég lesz helyette embereket kirúgni.
- Kereskedelmi adó. Ez a legszebb, a nagy áruházláncok fizetik majd ezt az adónemet. Gyönyörű, na ők aztán biztos ránk, fogyasztókra basszák a terheiket, vagy elhúznak, mint a vadlibák. Mindegy, a lényeg az, hogy ennél a pontnál 100%, hogy kizárólag a magyar fogyasztó fog szívni.
- Nyugdíjpénztári járulékok visszavitele az állami pillérbe. Magyarul kőkemény államosítás, a több ezer-milliárdos nyugdíjpénztári magánvagyon pofátlan lenyúlása, kizárólag a magyar költségvetés balanszolása céljából, semmilyen formában sem a nyugdíjrendszer finanszírozhátóságáért. Ezt a lépést egyszerűen nem tudom minősíteni, szinte már gyurcsányi leszaromakövetkezményeket elkúródásnak tartom, amely szépen visszaterel minket Kádár elvtárs korába, ahol mindent szépen az államra kellett bízni, az meg vagy megoldja, vagy nem. Pofátlan lopás, na, pont az adófizetőtől, akiért elvileg ők dolgoznak. A legtöbb ismerősöm/ügyfelem, akinek már '98 óta van nyugdíjpénztára, már milliós egyenleggel rendelkezik. Bizonyára örülni fognak mind, ha a kormány viszi ezt a pénzt.
Mindezek mellé hadd említsem a bankadót, amit nem tartok indokolatlannak, de legyen biztos benne mindenki: na azt szintén biztos a fogyasztók fogják kifizetni, olyan nincs, hogy nem. Amikor azt mondja a kormány, hogy nem hagyják, akkor hazudnak, mert ők is nagyon jól tudják, hogy egy cégnek sem mondhatják meg, hogy mennyit kérjenek a szolgáltatásukért.
Szóval itt vagyunk, megjöttek a megszorítások, csak az elképzelhető legrosszabb formában. Úgy, hogy mindenkinek rossz legyen.
Szerző: stark (a fideszre szavaztam 2010ben)
9 komment
Címkék: gazdaság fidesz hülye patásördögviktor
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
stark (a fideszre szavaztam 2010ben) 2010.10.14. 19:16:19
hiiiiiiii 2010.10.16. 03:23:46
Az hogy idéntől az 1952. jan. 1. után születettek /még a korábbi éra alatt született döntésnek köszönhetően/ csak 65 évesen (62 helyett) mehetnek nyugdíjba, az pont 3 évnyi rablás volt.
Számszerűsítve:
csak az egyszerűség kedvéért 1 aktív, 1952. jan. 1. után született főre 100e Ft bruttóra vetítve:
nyugdíjkorhatár 62-ről 65 évre kitolása: 9500,Ft*12hó*3év=342000,-Ft
/nem csak a magánnyugdíjra befizetett adag (8%), de a nyugdíjra befizetett teljes összeg (8% magán+1,5% állami pénztár) bukta; azt már nem is számolom hozzá, hogy azalatt a 3 év alatt nem befizető, hanem kedvezményezett lett volna/
a mostani sarc: 8000Ft*14 hónap=112000,-Ft
(ami állítólag nem vész el)
Arról már nem is beszélve, hogy a magánnyugdíjpénztárak ennek rendes haszonélvezői lennének (+ 3 évnyi kezelési költség, díj a 8%-ra..../
Na, akkor számoljunk egy kicsit!!!!!!!
hiiiiiiii 2010.10.16. 03:36:01
Amúgy nem vagyok ellensége a befektetéseknek (azt a kicsi maradékot, amit még meg tudtam takarítani az elmúlt 15 évben befektettem, és furcsa mód, lényegesebben jobb eredményt értem el, mint az x éve kötelezően előírt magánnyugdíj pénztár; bár ez nem lett volna nagy furfang akkor sem, ha azt a havi pénzt csak egyszerűen lekötöm bármelyik bankban....
hiiiiiiii 2010.10.16. 04:50:03
normális vagy? Akarjál kevesebbet fizetni!!!!!!!!
A multik is lenyomják az árat a beszállítói oldalon, te miért fizetnél többet, mint lehetne!
Energiaadó: basszus kurva drága, fogyassz kevesebbet! Figyelj oda, hogy lekapcsold a villanyt, este húzdd le redőnyt/húzdd be a sötétítőfüggönyt; egy csomó fűtésdíjat megtakarítasz.
Hipermarket: drága (ráadásul nem hazai termék: szorítsd vissza a fogyasztásodat és ha lehet hazai termékre! Szakadjon, rohadjan rájuk a sok külföldi szar...
Nem vagyok Fityesz párti, csak a tököm tele van az EU-val + az IMF-fel: már lassan azt is elő akarnák írni, hogy szabad-e fingani, ill. szabad-e büdöset...
"Emelkedik a német mutatóujj?
JM
2010. október 15., péntek 12:11 | aznap frissítve
Új fejezetet nyithat Orbán Viktor és Angela Merkel viszonyában a szerdán bejelentett különadó. A német kancellár eddig rendszerint támogatta a magyar miniszterelnök intézkedéseit, a válságadóknak nevezett, költségvetési lyukak betömésére szolgáló sarchoz azonban lehet egy-két szava...
Bár biztosat még nem tudni az energiaszektorra, kiskereskedelemre és a telekommunikációs iparágra kivetendő adó [1] részleteiről, az olyan cégek lábára is rátaposhat, mint az E.ON AG vagy a Deutsche Telekom, vagyis komoly német érdekeket sért. Az érintett multiknak jelentős hatása van a német és az uniós politikára, borítékolható, hogy mindent megtesznek majd leányaik kimentése érdekében
"
Egyébként nekem Gyurcsány az Isten!
Igen!!!! Nekem biztos. Sikerült a 2002-es 240Ft/eur árfolyamot 2003 közepére 269, év végére 270-re, 2006 augusztusára 279,96-ra, 2009 elejére 300 HUF-ra feltornásznia.
Nekem csak jót tett. De a devizahiteles szempontból most anyáznám...
stark (a fideszre szavaztam 2010ben) 2010.10.16. 10:47:37
Ne haragudj, hogy a többi megszólalásodra nem válaszolok, de sajnos kissé inkoherensnek találom a hozzászólásodat, nem igazán értem mindenhol, hogy mire gondolsz.
""meg vagyok elégedve a telefon-előfizetésem percdíjaival, nem akarok többet fizetni"
normális vagy? Akarjál kevesebbet fizetni!!!!!!!!"
Főleg itt, az idézetre adott reakciódnak nincs értelme...
Azért, hogy Gyurcsány az Isten mert számodra jó volt az ami másfél millió embernek pont szar, hát hajrá, lelked rajta.
stark (a fideszre szavaztam 2010ben) 2010.10.16. 21:11:02
д · http://www.hovane.blogspot.com/ 2010.10.18. 14:59:29
Okay, meg lesz :)
д · http://www.hovane.blogspot.com/ 2010.10.18. 15:00:05
:D
д · http://www.hovane.blogspot.com/ 2010.10.18. 15:01:10
:D